Lektoři

Soňa Kochová

Pole dance... láska na první dotek, která začala 28. 7. 2011 a to úplnou náhodou. Po absolvování letní školy flirt dance v Centru tance v Brně, kterou jsem dostala od manžela jako překvapení, jsem se rozhodla vyzkoušet flirt dance i u jiné lektorky. Lekce se ale pro malou účast nekonala a bylo mi nabídnuto buď vrácení peněz nebo si vyzkoušet pole dance se stejnou lektorkou Denčou Kudláčkovou. Tak jsem si řekla, proč to nevyzkoušet, když už to mám zaplacené. A tak se zrodila druhá láska mého života. Další zlom přišel 25. 8. 2011, kdy jsem poprvé navštívila brněnské studio Blanky Šťastníkové Dance institut Blanca. Tady jsem pole dance propadla úplně. Lektorky se staly mými skvělými kamarádkami a já se do svého domovského studia vracím dodnes.

Na pole dance se mi líbí, že se mu může začít věnovat úplně každý. Není třeba mít za sebou žádnou sportovní nebo taneční minulost. Sama jsem toho příkladem. V dětství jsem nikdy nedělala žádný sport ani tanec. Hodně motivující je pro mě to, že se pole dance stále vyvíjí a je pořád kam se posouvat.

A jak vůbec vznikl nápad na otevření studia? Po více jak roce stráveném v několika pražských pole dance studiích, se mě spousta spolukurzistek začala pravidelně vyptávat na tréninkové rady. Až se mě nakonec jedna z nich zeptala po skončení lekce na hodně technický prvek, místo aby se zeptala velmi zkušené lektorky, a mně najednou začalo být líto, že nikde neučím. A tak se zrodil nápad na vlastní malé studio s pouze pěti tyčemi s názvem Simply Pole - Studio Soni Kochové, které jsem následně otevřela 3. 3. 2014. Studiu se skvěle dařilo, ale po roce a půl jsem zatoužila po soutěžení. A tak studio přešlo 17. 9. 2015 pod křídla studia Pole Heaven a je teď jeho druhou pobočkou. Já se teď zaměřuji především na výuku individuálních lekcí a na vlastní soutěžní přípravu.

Mezi mé nejoblíbenější prvky patří vlajka (flag) spolu s flag invertem. A nejlepší radu jsem dostala od úžasné Marion Crampe, která mi řekla, že mám vždy trénovat tak, jako by na místě zrcadla sedělo publikum. To mě neuvěřitelně posunulo dál. 

Ráda se učím nejnovější pole dance tricky a kombinace a tak pravidelně navštěvuji lekce se zahraničními lektory kvůli vlastnímu sebevzdělávání. Všechny mnou navštívené lekce pak najdete zde

A pokud jste zvědaví a chcete mě vidět na tyči, tak koukněte na má tréninková videa zde.