Lektoři

Soňa Kochová

Pole dance... láska na první dotek, která začala 28. 7. 2011 a to úplnou náhodou. Po absolvování letní školy flirt dance v Centru tance v Brně, kterou jsem dostala jako dárek, jsem se rozhodla vyzkoušet flirt dance i u jiné lektorky. Lekce se ale pro malou účast nekonala a bylo mi nabídnuto buď vrácení peněz nebo si vyzkoušet pole dance se stejnou lektorkou Denčou Kudláčkovou. Tak jsem si řekla, proč to nevyzkoušet, když už to mám zaplacené. A tak se zrodila druhá láska mého života. Další zlom přišel 25. 8. 2011, kdy jsem poprvé navštívila brněnské studio Blanky Šťastníkové Dance institut Blanca. Tady jsem pole dance propadla úplně. Lektorky se staly mými skvělými kamarádkami a já se do svého domovského studia vracím dodnes.

Od dubna 2018 jsem držitelem licence Instruktor Pole dance zaštiťované MŠMT. Ve spolupráci s European Pole Dance Federation přinášíme projekt Pole Dance Encyclopedia, kde pomocí krátkých tutoriálů přinášíme kolekci zajímavých tipů na tréninky nejen pro pole dance instruktory.

Na pole dance se mi líbí, že se mu může začít věnovat úplně každý. Není třeba mít za sebou žádnou sportovní nebo taneční minulost. Sama jsem toho příkladem. V dětství jsem nikdy nedělala žádný sport ani tanec. Hodně motivující je pro mě to, že se pole dance stále vyvíjí a je pořád kam se posouvat.

Mezi mé nejoblíbenější prvky patří vlajka (flag) spolu s flag invertem a polorama známá také jako side superman. A nejlepší radu jsem dostala od úžasné Marion Crampe, která mi řekla, že mám vždy trénovat tak, jako by na místě zrcadla sedělo publikum. To mě neuvěřitelně posunulo dál. 

Ráda se učím nejnovější pole dance tricky a kombinace a tak pravidelně navštěvuji lekce se zahraničními lektory kvůli vlastnímu sebevzdělávání. Všechny mnou navštívené lekce pak najdete zde

A pokud jste zvědaví a chcete mě vidět na tyči, tak koukněte na má tréninková videa zde.