Pterodactyl

  | Kategorie: ze světa

Tagy: Apprentice Claw grip Claw grip invert Combination Cup grip Figurehead Gemini - outside leg hang Jamilla V Rozštěp - Straddle Soňa Kochová Statická tyč Tricks English article Lucy Inversion Webster Pterodactyl Firefly studio

Pterodactyl

Pterodactyl je nový trick vycházející z claw gripu od Lucy Inversion Webster.

Základem je claw grip invert, který dělám z tyče s horní rukou v cup gripu, ale je možné použít i klasický true grip na horní ruce. Horní původně vnější nohu zaháknu za tyč jako při gemini tedy visu za vnější nohu. 

TIP: pokud nezvládnete claw grip ze země, můžete udělat klasické gemini (vis za vnější nohu) z V-invertu, vnější rukou se přechytit na cup grip a následně vnitřní rukou se přechytit na claw grip a budete ve stejné výchozí pozici.

Pak se vytočím hrudníkem směrem k tyči, propnu horní ruku, která byla původně v cup gripu, a opřu si ji o tyč tak, že zadní částí tricepsu těsně nad loktem tlačím proti tyči. Horní zaháknutou nohu pomalu propnu v koleni, přičemž stále tlačím podkolení jamku proti tyči.

RADA: pro větší stabilizaci je třeba aktivně tlačit propnutou rukou a podkolení jamkou proti tyči.

Nakonec spustím spodní propnutou nohu směrem dolů do rozštěpu a jsem v tricku PTERODACTYL.

Z něj si pak horní nohu zaháknu zpátky za tyč a dostanu se zpátky do claw gripu, ze kterého pokračuju kombinací claw grip dismount, claw grip invert, zaháknutí za vnější nohu a končím v tricku apprentice. 

Zdroj - www.youtube.com

English version

Pterodactyl is a new trick using claw grip from Lucy Inversion Webster.

I am starting with claw grip invert from the pole with my upper hand in cup grip but you can also use regular true grip. I hook my outside leg on the pole.

TIP: If you are not able to do claw grip invert, you can do gemini (outside leg hang), outside hand regrip to cup grip and inside hang regrip to claw grip and you will be in the same starting position.

After that I turn my chest to the pole, extend my upper arm (originally in cup grip) and push with it to the pole by triceps right above the elbow. I slowly extend my upper hooked leg but I am still pusshing my knee pit towards the pole.

TIP: Push your leg and arm towards the pole and towards each other to stabilize yourself.

At the end I move my lower leg down into the straddle position and I am in the trick PTERODACTYL.

From this trick I hook my upper leg back on the pole to go back into the claw grip. From it I am continuing with combination claw grip dismount, claw grip invert into the outside leg hang and I am finishing it with trick apprentice.

Zdroj - www.youtube.com

Mohlo by vás také zajímat

Diskuze