Náskok do poloramy - Jump into polorama

  | Kategorie: ze světa

Tagy: Lotus Polorama Soňa Kochová Statická tyč Tricks English article Náskok - jump

Náskok do poloramy - Jump into polorama

Náskok do tricku polorama vznikl díky inspiraci od Alex Kalousové při nácviku náskoku do supermana.

Náskok do poloramy není tak těžký jak na první pohled vypadá. Nejprve je třeba natrénovat náskok do lotusu neboli žáby (či double knee hold), při kterém se držím vnitřní rukou celou dobu tyče, naskočím ze strany na tyč, při čemž oběma noha stisku zepředu tyč do lotusu a teprve pak se pouštím vnitřní rukou tyče (jako na fotce níže).

Lotus - žába - double knee hold

Po tom, co nacvičíte náskok do lotusu, je třeba se při něm začít soustředit na to, že se chytáte tyče pouze spodní nohou, čímž si odlehčím horní nohu, kterou při poloramě propínáte. Až se začnete cítit jistě, můžete zkusit naskočit rovnou do poloramy, kdy se tyče chytněte pouze spodní nohou a tu horní rovnou propnete dozadu.

English version

I created this jump into the polorama as result of inspiration from Alex Kalousová during the training jump into the superman.

Jump into the polorama is not so difficult how it looks like for the first sight. At the beginning you have to learn jump into the lotus (AKA frog or double knee hold). You will stand next to the pole and hold it by your inside hand, then jump on the pole from the side and grab the pole with your both leg into the lotus. After that I release my inside hand from the pole as on the picture above. After this practise you need to start to focus on the grip only on your lower leg. When you will feel safely try to jump directly into the polorama - grab the pole only with the lower leg and the upper leg release behind you as well as in the trick polorama.

Zdroj - www.instagram.com

Mohlo by vás také zajímat

Kombinace s tyčí obsahující stojku a armpit hold následně propojená s floorworkem v high heels od Evy Bembo.

 

Diskuze