Inverted moon beam

  | Kategorie: ze světa

Tagy: Combination Cyd Sailor Flag Flag grip Flag invert Monkey brass Polorama Scorpio - inside leg hang Simply Pole Soňa Kochová Spinová tyč Statická tyč Tricks English article Inverted moon beam

Inverted moon beam

Nový mírně pokročilý trick znamenající v překladu "Převrácený měsíční paprsek".

Inverted moon beam není těžký prvek, co se techniky týče. Jediné, co je pro něj potřeba, je umět trick monkey brass.

Do monkey brass se můžete dostat jakýmikoliv svým oblíbeným způsobem, jako například z bohyně / cross knee release nebo shoulder mountu, já jsem zvolila můj oblíbený flag invert. V monkey brass si vnější nezaháknutou nohu musíte propnout a opřít nártem zezadu za tyč (podobně jako když se pak chcete zvedat tělem nahoru k tyči). 

Rada: Ruce si nechte na tyči tak jako při monkey brass tedy ve vlajkovém úchopu (flag grip), kdy vnitřní ruka drží tyč v podpaží a vnější ruka je propnutá a drží tyč jakoby v páce.

Vnitřní ruku si pak propněte v lokti tak, že se s ní dlaní chytíte stehna vnitřní zaháknuté nohy.

Rada: Vnitřní ruku nijak neoddalujte od tyče. Tyč je stále v podpaží, pohyb (propnutí) je pouze v lokti. 

Následně začněte pomalu propínat vnitřní zaháknutou nohu v koleni, při čemž nártem vnější nohy tlačte do tyče. Nakonec se vnější rukou pusťte tyče a chyťte se s ní stehna vnější nohy stejně jako to děláte s rukou vnitřní. A úplně na závěr otevřete hrudník a mírně se zakloňte.

Z tricku se pak dostanete tak, že si nejprve pokrčíte a tedy zaháknete vnitřní nohu za tyč, rukama se opět chytnete tyče do flag gripu a vrátíte se tak zpátky do monkey bras.

Zdroj - www.instagram.com

A jak vypadá inverted moon beam na spinové tyči? Mrkněte na video Cyd Sailor.

Zdroj - www.instagram.com

Líbí se vám moje články? Chtěli byste se mnou trénovat? Přidejte se ke mě a mé tréninkové skupině! Více info zde.

English version

Inverted moon beam is an intermediate trick which i not so technically difficult but you have to be able to execute trick monkey brass without any problems.

As an entrance into monkey brass you can use your favorite trick f.e. cross knee release or shoulder mount. I used flag invert becase it's onle of my favorite transition so far. From monkey brass extend your outside leg and push your foot against the pole. Your arms should stay in flag grip from which you extend inner arm and put your hand on your inner leg thigh.

TIP: The movement of extension is in the elbow, do not move your arm away from the pole.

Release also outside arm from the pole and put it on the thigh of the outside leg (same position as of inside arm). Then extend inside hooked leg. At the end open you chest and slightly bend your back and you are in trick inverted moon beam.

For exit hook your inside leg back on the pole, place your arms back into flag grip so you are back in monkey brass.

Source - www.instagram.com

And how does inverted moon beam look on spinning pole? Look at video from Cyd Sailor.

Source - www.instagram.com

Mohlo by vás také zajímat

Tento trick nemá název a tak jsem ho pojmenovala podle toho z jakého tricku vychází tedy Apprentice one handed straddle v překladu trick apprentice na jedné ruce s noha v pozici rozštěpu.

 

Diskuze