Inverted martini

  | Kategorie: ze světa

Tagy: Lotus Monkey brass Polorama Simply Pole Soňa Kochová Statická tyč Tricks English article Inverted martini

Inverted martini

Inverted martini je nový trick, který vymyslela brazilská pole dancerka Anna Beatriz Siqueira.

Začínám v leže na zádech, kdy mám tyč v úrovni žeber. Zvednu obě nohy zároveň podél tyče (stejně jako bych chtěla udělat svíčku), co nejvýše to jde a vnitřní nohu zaháknu za tyč zatímco vnější propnutou nohu opřu zezadu tyče za nárt. Zvednu tělo nahoru tak, abych se vnější rukou chytila zezadu tyče pod propnutou nohou a vnitřní rukou se opřu dole o zem, abych mohla vnější původně propnutou nohu také zaháknout zepředu za tyč. Přetočím se hrudníkem dolů k podlaze a horní ruku položím také na podlahu stejně jako při stojce. Kolena stočím na tyči směrem dolů a zároveň zadek zase zvednu směrem nahoru. 

RADA: Při přetáčení kolen směrem dolů pomáhá se zapřít a vytlačit se z rukou stejně jako při klasické stojce.

Koleno spodní nohy se musí dobře zaháknout za tyč, protože následně propnu koleno horní nohy.

TIP: pocitově by měly nohy držet tyč stejně jako v tricku polorama (side superman).

Stejnou ruku jako mám propnutou nohu si posunu více doprostřed, abych mohla druhou ruku zvednout ze země a chytit se s ní pod zaháknutým kolenem propnuté nohy, čímž se dostanu do tricku Inverted Martini.

Pro výlez z toho tricku si vrátím ruku zpět na zem, vytočím hrudník do strany a zaháknu nataženou nohu zpátky za tyč do lotusu. Nakonec se horní rukou chytím tyče a přetočím hrudníkem dolů do tricku polorama. 

Zdroj - www.youtube.com

Přechod z inverted martiny do martini:

Zdroj - www.youtube.com

English version

Inverted martini is the new trick from brazil pole dancer Anna Beatriz Siqueira.

I am lying on the floor next to the pole having it next to my ribs. I lift both legs to be in line with the pole as high as possible then I hook inside leg on the pole and push fetlock of extended outside leg towards the pole. I lift my body up and grab the pole with my ourside hand behind the extended leg and put my inside hand on the floor. Then I am able to hook outside leg on the pole too. I turn my chest towards floor and put also the upper hand on the floor the same way like during the handstand. I turn my knees down and my butt up.

TIP: push your hands towards the floor during the turning the knees.

I grab the pole with the lower knee to secure my grip (it's very important!) and extend the upper leg.

TIP: legs are in the same grip as during the trick polorama / side superman.

I put the same hand as exteded leg to the middle and release my second hand which I put behing hooked leg and grab the knee of my extended leg. I am now in inverted martini trick. 

To exit the trick I put my hand back on the floor, turn my chest to the side and hook extended leg on the pole into the lotus. Then I grab the pole with my upper hand and turn my body down into polorama.

Zdroj - www.youtube.com

Transition from inverted martini to martini:

 

Zdroj - www.youtube.com

Mohlo by vás také zajímat

Suzie Wong zveřejnila drop z ayeshy za loket do dragonfly neboli thigh holdu své kamarádky TingTing Lee.

 

Diskuze