Chiropractor

  | Kategorie: ze světa

Tagy: Gemini - outside leg hang Scorpio - inside leg hang Statická tyč Stojka - Handstand Tricks V-invert Chiropractor

Chiropractor

V rámci právě probíhajícího stojkového února je tady nová stojka s názvem Chiropractor.

Nejlepší je začít V-invertem ze země, ze kterého si zaháknu vnitřní nohu za tyč do scorpia tedy visu za vnitřní nohu. Obě ruce spustím z tyče a vzpažím je nad hlavou. Pokud si nedosáhnu rukama na zem, mírně sjedu na tyči dolů tak, abych se dlaněmi nad hlavou zapřela o zem a vytlačila se z ramen.

TIP: Nesmíte sjet dolů moc, jinak se nebudete schopni rukama vytlačit ze země z ramen a stojka se vám bude daleko hůř dělat.

Zadní nohou jdu následně přes pokrčení dopředu k tělu a zároveň propnu i vnitřní zaháknutou nohu tak, aby obě tvořily tvar véčka. 

TIP: Vnitřní nohou tlačím vnitřním stehnem proti tyči pro větší zachování stability.

Oběma nataženýma nohama jdu pohyb k tyči tak, že si patu vnější natažené nohy zapřu o tyč, zatímco vnitřní noha pokračuje natažená kousek za tyč tak, aby obě nohy byly ve tvaru mírně otevřených nůžek. Nakonec stlačím zadek k zemi, čímž se prohnu v zádech a jsem ve stojce Chiropractor.  

TIP: Při prvním pokusu je lepší se na sebe při závěrečném prohnutí zad dívat do zrcadla, protože jde na poprvé o strašně divný pohyb.

Zdroj - www.youtube.com

English version

New handstand called Chiropractor as part of this year Handstand February.

I am starting wih the V-invert from the floor and hook my inside leg on the pole into the scorpio. I slide down to be able to touch the ground with my hands.

TIP: Be carefull to not slide a lot. You should be able to push yourself from the floor and from yours shoulders.

When my hands are on the floor I move my outside leg to the front towards my body and remove my inside leg from the pole, so both legs are now in the V position with inside leg pushing with the inner thigh to the pole. 

TIP: Pushing with the inner thigh of inside leg to the pole is important because it makes you more stable in the whole pose.

Then I move my straight legs to the pole and put the outside leg's heel on the pole (hook with the heel). Inside leg continues movement behind the pole so both legs are in the scissor shape. At the end I press my butt down so I bend my lower back and I am in Chiropractor handstand.

TIP: First try is better to do with looking into the mirror because bending back to the final position is very wierd movement. 

Zdroj - www.youtube.com

Mohlo by vás také zajímat

Diskuze